Site Görünümünü Zenginleştirmek “Bootstrap Kullanımı”

bootstrap

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere sitenizin görünümünü zenginleştirmenizi sağlayacak özelliklerin bulunduğu “Bootstrap” hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Bootstrap, ücretsiz ve açıkkaynak kodlu bir CSS tasarım aracıdır. Bootstrap ile masaüstü bilgisayarlar, telefonlar ve tabletler için cihaz büyüklüğüne uygun temalar tasarlayabilirsiniz. Site tasarımında gereken tüm elementleri (form ögeleri, etiketler, tablolar, uyarı ve bilgi metinleri, navigasyon bar, sayfalandırma modülü, açılan menüler, farklı özellikte butonlar gibi bir çok tasarım ögesini) içinde barındıran Bootstrap tasarım yaparken bu hazır elementleri kolayca kullanmanızı sağlar. Çok basit ve pratik bir şekilde hazır olan bu elementleri sitenizde kullanabilir, şık ve etkileyici temalar oluşturabilirsiniz. Stiller ve javascript özellikleri sisteme monte edilmiştir, bunları yalnızca kullanacağınız yere çağırmanız gerekmektedir.

Bootstrap ile Yapabilecekleriniz

Site tasarımında gereken tüm elementleri barındıran Bootstrap ile bir siteyi komple tasarlamanız mümkündür. Tipografik ögeler, tablolar, imajlar, slider, carousel, modal pencereler, butonlar, dropdown menüler, navigasyon bar, sayfalandırma, etiketler, thumbnaili uyarı ve bilgilendirme balonları, yükleme barları gibi bir çok tasarım ögesi sistemde hazır olarak bulunur. Bunları basit bir şekilde kopyala/yapıştır yaparak tasarımınızı yapabilirsiniz. Bootstrap’ta bulunan bazı element görselleri:

bootstrap1 bootstrap2 bootstrap4 bootstrap5 bootstrap6bootstrap7

Bootstrap’ı Nasıl Kullanacağız?

Tasarımınıza istediğiniz her elementi kopyala/yapıştır şeklinde basit bir şekilde ekleyebiliyorsunuz. Bu ögeleri “getbootstrap.com” adresinde bulabilirsiniz. Bootstrap sistemine buradaki tüm elementler tanımlıdır. Ama bu elementleri kullanabilmeniz için sitenize bu kütüphaneyi referans etmeniz gerekmektedir.Bunu yapmanın 2 yolu vardır. Bunların 1.si “bootstrapcdn.com” adresinde bulunan CSS ve Js kodlarının bulunduğu dosyaların linklerini sitenizin “header” bölümüne kopyalamaktır. 2.si ise “Bootstrap” kütüphanesini indirip “header” bölümüne dosyadan çağırmaktır. “Bootstrap” kütüphanesini “getbootstrap.com” adresinden indirebilirsiniz.

Soru ve önerilerinizi yorum olarak ya da e-mail göndererek iletebilirsiniz, teşekkürler.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

https://supertotobetgir.xyzhttps://perabetadresi.xyzhttps://girispiabet2.xyzhttps://artemisbetadres.xyzhttps://klasbahisgiris.xyz