Twitter Uygulamaları – 5) Otomatik Resim ve Durum Paylaşımı

tw

Merhaba arkadaşlar, sizlere twitterın API servisi aracılığı ile yapabileceklerinizi anlatacağım bu serinin beşinci yazısında, otomatik resim ve durum paylaşımını nasıl yapacağımızdan bahsedeceğim. İlk yazımda API servisini nasıl kullanacağımızı, nasıl yeni bir uygulama oluşturabileceğimizi anlatmıştım. Twitterda nasıl uygulama oluşturacağınızı bilmiyorsanız linki ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. İkinci yazımda ise API bilgilerini sistemimize entegre etme yöntemini göstermiştim ve uygulamalara geçtiğimizde, otomatik tweet atma, otomatik rt yapma işlemlerini gördük. Şimdi sıra otomatik resim ve durum paylaşımında.

Oluşturacağımız sistemden resim ve durum paylaşımı yapabilmek için, Twitterın bize sunduğu bağlantıları kullanmalıyız. Bağlantılara bu link aracılığı ile gözatabilirsiniz. İndirdiğimiz kütüphanede bu bağlantıların fonksiyonları mevcut bizde bu fonksiyonlar aracılığı ile işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Resim ve durum paylaşımı işlemlerini uygularken “account/verify_credentials”, “statuses/update_with_media”, “status”, “media[]”  methodlarını kullanacağız.

Paylaşacağımız resim ve durumu form aracılığıyla veya dahili kodlarla ekleyebiliriz. Ben dahili kodlarla ekleyeceğim siz dilediğiniz yöntem ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

twheaderphp

İlk iki adımı yaptıktan sonra, oluşturduğumuz PHP sayfasına giriyoruz. “header.php”  

sayfasında oluşturduğumuz bağlantı değerlerini sayfamıza ekledikten sonra,


$aciklama = “Twitter API işlemleri tolgacelik.net adresinde.“;

$image = “resim.jpg”;


$content
= $connection->get(‘account/verify_credentials’); //Kullanıcı izni

$status = $connection->upload(‘statuses/update_with_media’, array(‘status’ => $aciklama, ‘media[]’ => file_get_contents($image)));


kodları ile kullanıcı iznini sağlıyoruz, ardından resim ve durumumuzu twittera gönderiyoruz. Böylelikle işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Eğer tüm adımları doğru uygularsanız aşağıdaki resimdeki PHP sayfasını elde edeceksiniz.

twres

Twitterın “account/verify_credentials”, “statuses/update_with_media”, “status”, “media[]”  methodlarını kullanarak, resim ve durum güncelleme işlemini yapmış olduk.

Evet arkadaşlar sizlere Twitter API methodlarını kullanarak nasıl resim ve durum güncelleyebileceğimizi anlatmaya çalıştım, umarım faydalı bir yazı olmuştur. Soru ve önerilerinizi yorum olarak ya da e-mail göndererek iletebilirsiniz, teşekkürler.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. acegen dedi ki:

    Bu kodları aynen uyguladım fakat çalışmadı bende?

    • tolgacelik dedi ki:

      Merhaba, Twitter bazen uygulama kodlarını güncelliyor sıkıntı bu yüzden olabilir ama şu an bende sorunsuz çalışıyor. Lütfen konu serisinin tüm yazılarını ve tüm adımlarını dikkatlice uygulayarak devam edin çalışacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

https://supertotobetgir.xyzhttps://perabetadresi.xyzhttps://girispiabet2.xyzhttps://artemisbetadres.xyzhttps://klasbahisgiris.xyz